Almanyada üniversite okumak

Almanya’da üniversite okumak için öğrencilerin LYS sınavına girerek 4 yıllık bir üniversiteyi kazanmış olmaları gerekmektedir. Kazandığınız bölüme veya aynı puan türü ile öğrenci alan başka bir bölüme başvurabilirsiniz.

LYS sınavında başarılı olduysanız, Almanya’da üniversite eğitimi için Almanca yeterlilik sınavına girmeniz gerekmekte. Bunun için TestDAF adı verilen sınava girmeniz ve yeterli puan almanız gerekmekte. TestDAF Okuma, Yazma, Konuşma, Dinleme üzerinden ayrı ayrı yapılır ve 5 puan üzerinden değerlendirilir. Üniversitelerin herbirinin kendine özgü bir puan talebi vardır. Bazı Alman üniversiteleri 5 üzerinden 3 isterken bazıları 5 üzerinden 5 istemektedir. Almanya’da tıp eğitimi için her bir bölümden 4 puan almanız gerekir.

Alman üniversitelerinden alacağınız diplomanın YÖK denkliği vardır. Almanya’da eğitim ardından Almanya’da çalışma ve ikamet hakkı sahibi olmanız da mümkündür. http://generalclad.com/?serebro=demo-opzioni-binarie-iq-options&a14=74 demo opzioni binarie iq options .

أربح المال على الإنترنت للمراهقين

piattaforma trading opzioni binarie buy tastylia Etiketler

trading sistema binario demo

binary option signals software
Arkadaşkarınla paylaş:

http://peppermintenergy.com/?nuf=bdswiss-seri%C3%B6s&1c3=82 bdswiss seriös

tastylia
MENU