Bir sene daha üniversite sınavına hazırlanmak

32/81

Bir sene daha üniversite sınavına hazırlanmak sizin için tek çözüm olmayabilir. Sınava hazırlanmak ile harcayacağınız zamanı yurtdışında istediğiniz bölümde okuyarak geçirebilirsiniz. Hem sahip olduğunuz Avrupa diploması ile okulu bitirdiğinizde daha iyi bir kariyer sahibi olursunuz hem de gereksiz yere bir yıl daha üniversite sınavına hazırlanmak zorunda kalmazsınız.

Yurtdışında öğrencilik yapmak oldukça eğlenceli ve büyük bir hayat tecrübesidir. Her ülkeden pek çok arkadaşınız olacağı gibi, pek çok ülkeyi de gezme ve görme fırsatınız olur. Şu bir gerçektir ki yurtdışı üniversitelerde verilen eğitim çok daha hedefe yöneliktir. Bu yüzden öğrenciler gereksiz pek çok derse çalışmak için vakit harcamazlar.

Öğrenci de olsa belli bir yaşam kalitesine sahip olunması temel ilkedir. Bu sebepten ders yükü öğrencilerin yaşamaya, dinlenmeye ve eğlenmeye zamanı olacak şekilde ayarlanmaktadır.

Daha kaliteli ve daha rahat bir öğrencilik yaparak istediğiniz bölümden mezun olmak varken neden vaktinizi üniversite sınavına hazırlanarak harcayasınız? Evet yurtdışında okuma imkanına herkes sahip değil. Ama böyle bir imkanınız varsa neden bunu değerlendir miyorsunuz? İmkanınız varken yurtdışında okumayıp Türkiye’de LYS’ye girip üniversite kazanmaya çalıştığınız için kimse size madalya takmayacak..

Arkadaşkarınla paylaş:

MENU