Macaristan’a ilk adım: Havaalanındayız

81/81

Havaalanındayız

ferihegy

Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havaalani, Budapeşte’nin merkezine 25 km.dir. Genel bütün uçuşlar Terminal 2 den, uygun bütçeli bazı havayolları ile uçuşlar ise daha küçük olan Terminal1 den hareket etmektedir.Terminal 1 deki uygun bütçeli havayolları genellikle avrupa içi seyahatler yapar.

Uygun bütçeli havayolları:  WizzairEasyjetAirberlinGermanwingsSky EuropeNorwegian ve Snowflake .
Havaalanındayım!
Önemli : Budapeşte’ ye vardınız. Havalanından ayrılmadan tavsiye edeceğimiz ilk şey, her ihtimale karşın ilk günlük yetecek kadar para bozdurmanız. Havaalanı içerisindeki döviz bürosunda kurlar daha düşük olduğu için ,o anda ihtiyacın olabilecek kadar küçük bir miktar bozdurman tavsiye edilir. Şehir içinde ise genelde bütün döviz büroları aynı kurlardan bozduğu için, herhangi birinde istediğin kadar bozdurabilirsin. Havaaalanı shuttle servisi var. Buradan bu minibüslere bilet alarak ucuz bir tarifeyle şehir içine inmek mümkün. Havaalanı taksisi olan ‘FÖ TAXI’  nin şehir içi servis fiyatı da fixtir. Eğer grup halinde aynı adrese gidecekseniz, kişi başına minibüs bileti yerine taksi parası bölüşülürse daha hesaplı olur…
* Havaalanındaki bu taksiler,fiyatları fix olduğu için dur-kalk kesinlikle yapmazlar.Bunun için, gideceğiniz yön olarak sadece tek bir adres geçerlidir.

.

Arkadaşkarınla paylaş:

MENU