ingilizce tıp okumak zor mu

18/81

İngilizce tıp eğitimi Türkçe göreceğiniz bir tıp eğitimine göre bir miktar zorluk içerecektir. Ancak bu zorluğu sadece başlarda yaşayacaksınız. Fakat son senelerinizde bu zorluk tersine dönecektir. Birincisi gelişen İngilizce bilginiz, yabancı mesleki yayınları ve makaleleri kolayca anlamanıza yardım edecektir. İngilizce olarak yayınlanmış milyonlarca sayfalık bilgi ve materyal emrinizde olacaktır. Ödevlerinizi kolayca araştırıp hazırlayacaksınız. Terimleri baştan İngilizce öğrendiğiniz için yabancı tıp literatürü sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

İngilizce tıp eğitimi görmeniz sizi iş bulmanızda Türkçe tıp okumuş rakiplerinizin önüne geçirecektir. Türkiye’deki pek çok prestijli hastane işe alımlarda İngilizce bilgisini şart koşmaktadır. Burada bahsettiğimiz günlük konuşma yetisi değil Mesleki İngilizce bilgisidir. Bu mesleki İngilizce bilgisi yabancı tıp literatürünü takip etmenize en yeni araştırma sonuçlarına ulaşmanıza, yabancı meslekdaşlarınızla iletişimde bulunmanıza yardım edecektir. Konunun uzmanlarının katıldığı uluslarası kongre ve seminerlere katılmanızı buralardaki bilgi ve tecrübelerden faydalanmanızı sağlayacaktır.

Son olarak ise TUS da başarılı olabilmek için YDS’den de en az %50 almanız gerekmektedir. Rakiplerinizin ilerleyen yaşlarında dil öğrenmeye çalışırken siz doğal olarak bu sınavı geçeceksiniz.

Ne zaman İngilizce öğreneceksiniz? Şu an sınava hazırlanıyorsunuz vaktiniz yok. Türkçe tıp okuyorsunuz sınavlarınız var vaktiniz yok sonra öğrenirim diyorsunuz. Mezun oldunuz şimdi para kazanmam gerek sonra öğrenirim diyorsunuz. Çalışmaya başladınız, şimdi hastalarım var boş bir zamanda öğrenirim diyorsunuz.

Bu yüzden ilk yılınızda biraz fazla çalışmayı göze alıp İngilizce Tıp okursanız gelecekte çok daha rahat edeceksiniz..

Arkadaşkarınla paylaş:

MENU