Macaristanda Üniversite

12/81

Macaristan’da üniversite eğitimi en iyi yurtdışı eğitim seçeneklerinden biridir. Macaristan doğu Avrupa ülkeleri arasında en gelişmişidir. Avrupa’nın en büyük imparatorluğunun merkezi olmuştur. İmparatorluk zamanında mimari, eğitim ve sanata çok önem verilmiş ve Avrupa’nın en eski ve en tanınmış üniversiteleri burada kurulmuştur. Macaristan üniversiteleri 14 Nobel ödüllü bilimadamını yetiştirmiştir.

Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesidir ve 2011 yılında AB başkanlığı Macaristan’a geçmiştir. Macaristan AB ile tam entegre olmuştur. Alınan vize ile Almanya, Avusturya, İtalya, Fransa gibi ülkelere serbestçe giriş çıkış yapılabilmektedir.

Macaristan Üniversiteleri Avrupa’nın en iyi ilk 50 üniversitesi arasında yer almaktadır. Türkiye’nin ise ilk 500’de dahi üniversitesi bulunmaması Macaristan üniversitelerindeki eğitim kalitesinin bizim ülkemizden ne kadar ileride olduğu hakkında bir fikir vermektedir.

 

Macaristan, üniversite eğitimi almak için sadece Avrupa’ da değil, tüm dünyada akreditasyon, eğitim kalitesi, yaşam standardı, ve lokasyon olarak en iyi seçeneklerden biridir. Üstelik, bütün bu muhteşem olanakların yanında maliyet olarak da dünyada en uygun okullara yine Macaristan sahiptir.

AB ülkesi olan Macaristan’da alacağınız diploma sadece Türkiye’de değil Avrupa ve dünyada geçerlidir.

Macaristan’da eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’deki özel üniversitelerin eğitim maliyetinden düşüktür. Türkiye’deki özel üniversitelere ödeyeceğiniz ücretten daha fazla ödemeden istediğiniz bölümde eğitim alırsınız.

Macaristan üniversitelerine girmek için LYS ya da YGS sınavları kriter olarak sayılmıyor. Lise diplomanız kayıt için yeterli.

Temsilcisi olduğumuz Macaristan üniversiteleri YÖK denklik listesindedir.

Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan’ ın üniversitelerinde okurken YÖK denkliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Macaristan üniversiteleri AB üyeliği kapsamında olmaları nedeniyle YÖK tarafından tanınır ve onaylıdır. Yani diplomanızı aldıktan sonra mesleğinizi Türkiye dahil dilediğiniz her ülkede yapabilirsiniz.

Macaristan Türkiye’ye çok yakın.

Macaristan İstanbul’dan uçakla sadece 1 saat 20 dakika uzaklıkta.

Macaristan’da eğitim alırken sahip olacağınız Schengen vizesi ile  Avrupa’da sınırsız dolaşabileceksiniz.

 

 .

Arkadaşkarınla paylaş:

MENU