Yurtdışı Eğitim Danışmanlıkları

45/81

Yurtdışı eğitim danışmanlıkları, üniversite, dil okulları, yaz okulu, yurtdışı staj, mba, doktora ve sertifika konularında hizmet sunmaktadır.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yurtdışı eğitim danışmanlığı seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Üniversitlerle doğrudan ve resmi ilişki içinde olmalarına
  • Ülke ve üniversite hakkında derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibi olmalarına
  • Eğitim görmek istediğiniz ülke ile bir bağın olmasına
  • Kayıt işlemleri sonrası verilen hizmetlere

Mümkünse gidilecek ülke üzerine uzmanlaşmış bir yurtdışı eğitim danışmanlığı tercih etmelisiniz. Danışmanlık şirketinin size tüm seçenekleri doğru ve tarafsız olarak vermesine, size en uygun üniversite kendi yelpazesi dışında kalsa bile tavsiye etmekten çekinmemesine dikkat etmelisiniz.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketinin seçtiğiniz üniversite ile resmi ve doğrudan ilişki içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Danışmanların üniversite, bölüm ve dersler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaları önemlidir. Yurtdışı eğitimde karşılaşacağınız sorunlar hakkında size bilgi verilmesi ve mümkünse bunlara çözümler önerilmesi önemlidir.

Ülkemizde iki yüzü aşkın yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi bulunmaktadır. Bunların pek çoğu aynı ülkeler üzerine hizmet vermektedirler. Bu şirketler arasındaki asıl fark, kayıt sonrası destek noktasında ortaya çıkmaktadır.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketinin görevi öğrenciyi okula kaydettirmekle bitmemelidir. Öğrenci gideceği ülkede de yalnız bırakılmamalıdır. Kayıt işlemleri ile beraber, vize alınması, uçak, tren gibi en uygun seyahat seçeneklerinin öğrenciye sunulması gereklidir.

Öğrenci yurdışında eğitim göreceği ülkeye gittiğinde, konaklama sağlanması, ev kiralaması, oturma izni alınması, telefon kartı alınması, banka hesabı açılması, toplu taşım aboneliği gibi bazı sorunlarla da karşılaşacaktır. Öğrenciler bu işlemleri gerçekleştirirken yardım verilmesi önemlidir.

Yurtdışında eğitiminiz sırasında hastalık, yasal sorunlar gibi durumlarla karşılaştığınızda sizlere yardımcı olarak bir mercinin de bulunması önemlidir.

 

 

 

 

 .

Arkadaşkarınla paylaş:

MENU